Přínos meditací

Je toho mnoho, co vám může meditace nabídnout.  Pro mě osobně je to čas pro sebe.  Z počátku se může zdát, že to není možné. Máme práci, rodiny, školu, vztah…. Vždy je někdo přítomen. Nebo něco potřeba. A čas je tak vzácný. Běží a nedá se zastavit. Jeden den střídá druhý.

Meditace, o které mluvím je vnitřní stav. Je to vztah k sobě samému. Tehdy existujete vy a nic jiného. Tento stav provází harmonie a pocit štěstí. Cítíte vyrovnanost a rovnováhu. Jste ve svém středu pevně zakotveni. To je meditace.

Učí a připomíná nám Pravdu.

I zde existuje velké množství knih, v nichž se autoři různými způsoby snaží ukázat cestu a popsat svoje vnitřní prožívání těchto stavů.

I já mám své oblíbené.  Přesto jsem zjistila, že nic není stejné. Co člověk to způsob. Co duše to jiná intenzita prožívání.  Dokud jsem se snažila druhé napodobit v domnění, že dělám správně, nikdy to nebylo ono…

Ano, přineslo mi to úlevu, chvilku klidu jako třeba, když se začtete do pěkné knihy, Okamžik, kdy jsem věnovala čas tomu, co mám ráda. A to je vše v pořádku.

Je to dokonce nutné. Učí nás to vyvážit životní priority a udržovat se v rovnováze. Učí nás to být ukáznění. Nenechat své myšlenky bezcílně se toulat. Umění soustředit se. Zaměřit se na cíl. Věnovat se, jak povinnosti, tak zábavě, abychom se udržovali svěží………..

Toto všechno je procesem zvaný meditace. Po těchto okamžicích můžete jít dál, obrátit se ke svým průvodcům. Naleznete různá videa, vyzkoušíte mnohé druhy meditací, neboť se vás osobně dotýkají a ukáže se vám i možnost, jak vyřešit některé ze svých životních trápení či jak prohloubit pocit radosti či uspokojení. Jak být klidní i v situacích, které nejsou vůbec klidné a příjemné.

Sílíte. Vaše vědomí se přizpůsobuje, rozšiřuje, je otevřené, protože poznává, že existují i jiné možnosti a i ty mohou být prospěšné.

Meditace může být zaměřena na všechny možné životní oblasti. Vybírejte podle své momentální nálady, potřeby a zralosti. Vaše intuice vám ukáže cestu. Vaše duše ví.

Nakonec si uvědomíte, co je pro vás nejlepší. Jste to vy, kdo určuje jaký způsob je pro vás ten pravý. I v těchto chvílích můžete uvítat meditaci řízenou někým jiným. To je v pořádku.

Pocítíte, že pokud jste šťastní a spokojení, můžete dělat cokoliv a být ve stavu meditace. Vnitřního souznění se sebou sama. Už není potřeba se ptát. Ten pocit znáte jen vy.

A ten pocit si dokážete udržet kdykoliv. A pokud ne, nevadí. Prožijeme-li náročné chvíle a vychýlíme se svému směru a sami sobě, víme, že to není trvalý stav. Je to stav momentální situace. To vám dodá jistotu, že nic není ztraceno a jede se dál.

Jsou tací na této planetě, kteří meditaci zasvětili svůj život. Je to jejich volba, stejně jako vaše žít život, který jste zvolili pro sebe…

Pokud se dokážete uvnitř sebe usmívat kdykoliv i tehdy, kdy to není snadné, pak jste Mistři svého života…..VÍTE, ŽE VŠE JE VOLBOU ROZHODNUTÍ, JAK BUDEME DANOU SITUACI VNÍMAT A REAGOVAT NA NI….

To zda se vám to povede dříve nebo později není důležité. Důležité je, jak se cítíte v dané situaci. A to závisí hodně na tom, čemu věříte, či snad čemu chcete věřit.

Moudrost na závěr. Buďte sví……Druhými se můžeme inspirovat, to je v pořádku, avšak zůstat sami sebou.

Třikrát hurá meditaci:-)