Buďte šťastní

Víra s tím nesouvisí. Člověk má zvláštní dar věřit, že až se “něco” stane, bude konečně šťastný. Neustále se tím staví do pozice až nebo kdyby…..Naše neustálá touha po dokonalosti… Naše kritičnost založená na tom, co se zrovna nosí, co by se mělo a co kdo řekl, jde někdy až za hranice únosnosti. Proč vlastně? Šťastný ten, kdo se má rád….Mít rád sám sebe vám nedovolí pochybovat. Neumožní nikomu a ničemu abyste se cítili zbyteční nebo naopak nadbyteční. Nese vás na vlnách přítomnosti a nehledá nic, co by bylo ještě potřeba. Je tím kým je…Žijete svůj život, ať se to druhým líbí nebo ne. Vaše tělo, myšlenky, emoce i komunikace jsou v souladu. Víte, kdo jste. Vyjdete ven v oblečení, které vám sedí a nemusí být podle poslední módy. Nikdo vám nevadí. Nepotřebujete být s někým, můžete být i o samotě. Jste součástí společnosti s ní i bez ní. Nepotřebujete se zalíbit. Vaše jistota a vědomí sebe sama vám dává prostor pro to být i nebýt.

Sami jste poznali, že pokud jste jiní, nějak to nefunguje. A to v každém případě. Necítíte se dobře. Není vám dobře. Vaše myšlenky vám utíkají a vůbec nejsou příjemné. Stejné je to i s pocity. A okolí jako by vás odmítalo. Prostě je to na nic. Někdy jen na chvíli, podle toho, jak moc popíráte sami sebe a jindy je to opravdu od rána do večera… Úlevu nemusí přinést ani spánek. Stane se, že nepřichází. Všechno vás nutí znovu nastoupit. Vstoupit do sebe. A vystoupit z role….Z role, o které si myslíte, že vám přinese užitek či úlevu.

Někdy je vám tato role dlouhými roky ušita na míru a vy se s ní ztotožníte… Jenže….. I přesto cítíte, že to není ono…Někdy to i přesto všechno přijmete, protože vlastně nic jiného neznáte. Nevíte, jak dál. Bojíte se o sebe, o svůj život…… Říkáte si, jim se to řekne…..

Někdo se obětuje na celý život, někdo se v určitém okamžiku rozhodne. Obojí je v tu chvíli možné. Nikdo neví vše. Ani vy ani já. Možná, že ta oběť nakonec přinese velmi důležitou životní zkušenost.

Ať už se rozhodnete jít po jakékoliv cestě – buďte šťastní. Nepřemýšlejte nad tím, zda děláte dobře. Važte si svých rozhodnutí a buďte šťastní. Važte si sami sebe i přesto. že všichni ostatní říkají, že “jinak” by to bylo lepší…..Važte si sami sebe v každém okamžiku. Važte si sami sebe jako člověka ve vztahu i svobodného. Važte si sebe jako člověka, který pracuje a to i tehdy, když práci zrovna nemáte. Važte si sebe, i když víte, že vám někdy není příjemně. A važte si chvílí, kdy je to naopak. Važte si sebe VŽDY a i když to zrovna teď necítíte i tehdy to zkuste a važte si sebe sama…..

Krásný den všem….